Sla navigatie over
Directe navigatie naar
Navigatie op deze pagina
Links onderaan deze pagina
De sitemap



 
KWISVoxx StemmenTwitterfacebookDiscussieer meeDe ochtendVandaagNieuwsbriefmeteen mee-cd
 

Waarom zoveel onbegrip voor werklozen?

12 JANUARI 2010:

Luisteraar Clara vindt het niet langer relevant om werklozen voortdurend te controleren of ze wel werk zoeken. Zelf is ze al bijna vijf jaar op zoek naar een job in de omgeving van het Hageland.  Een regio waar het werk niet voor het rapen ligt.

 

Clara wil echt opnieuw werken. Ze nam deel aan een project om eventueel zelfstandige te worden en werd het eerste jaar van dichtbij opgevolgd door de VDAB. Nadien ging ze naar de halfjaarlijkse controles van de RVA om daar de bewijzen voor te leggen dat ze nog steeds actief naar werk zoekt. 

 

Toch heeft Clara nog steeds geen werk gevonden, en komt tot het besluit dat het stilaan geen zin meer heeft om wie werkloos is, te blijven controleren.  Er zijn bovendien te veel werklozen om allemaal 'in het oog te houden'. Die moeite en energie kan veel beter gebruikt worden om massale ontslagen te vermijden, om mensen zo goed en zo kwaad als het kan aan het werk te houden.

 

13 JANUARI 2010:

Er liepen massa's reacties binnen in onze mailbox en op ons forum. Ook veel negatieve: dat werklozen profiteurs zijn bijvoorbeeld, dat ze het recht niet hebben om te klagen over het feit dat ze af en toe controle van de VDAB krijgen, of dat ze het lang niet zo slecht hebben met hun werkloosheidsvergoeding en hun vrije tijd, enzovoort enzoverder.

    

Waarom is er zoveel onbegrip voor werklozen? Waarom wordt een doorsnee werkloze als een profiteur gezien? En dat in tijden waarin er bijna wekelijks honderden mensen ontslagen worden?

13/01/2010 08:40

audio>

foto>

Jouw reactie:

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Deel 2 Werkoos en kansloosheid

sigi

Wat misschien veel mensen niet weten is als je al een tijdje werkloos bent zoals ik.


Dat je geen studio of apartement meer kan huren bij vooral

immo kantoren en veel huisbazen. Dit omdat zijn een

minimum vragen van te bewijzen dat uw inkomsten 1/4 zijn

van wat zij als huur vragen. En vermins dop of ocmw max tussen

de 800 en 900 euro is kan je nooit iets gehuurt krijgen.

En dit is in Leuven een heel groot probleem aan het worden !!!


Dus wie denkt dat werklozen profiteren ? Denk dan nog

maar eens goed na !


De meeste kunnen zelf zich nog eens niet zat zuipen met

geen wat ze over houden na dat ze hun huur hebben betaald.

Dus leuk leven is het zeker niet.


30/06/2010 23:12


Werkloos en kansloosheid

Sigi

Soms begrijp ik wel dat werkende mensen zo

kwaad zijn op de werklozen.

Maar mensen Werkloos zijn is zoals kansloos.

Ga maar eens op reis met een 475 of 800 of 900 euro

loontje. Daar kan je niks mee doen.

De gemidelde huur voor een studio is al 450 euro de

maand. En je moet dan nog eten ook. Probeer maar eens naar

de winkel te gaan met 20 euro. Hoe lang kan je daar van eten?


Werkloos zijn is een hel geloof me.


Ik ben 23 en ben al van men 18 werkloos.

Heb wel wat interimwerk gehad maar dan nog max 5 maand

aan 1 stuk.. Alle alles samen van men 18 tot men 23 misschien 1 jaartje voltijds gewerkt verdeelt over 5 jaar.

En had dan toen wel een wagen waar mee ik van Leuven

over heel belgie ging werken. Nu geen wagen meer

en ja zit nu zeker aan de grond genageld.


Nu ga ik terug wat studeren niet verder men moed voor

het leven te verliezen en toch bij een iets betere groep

mensen te kunnen horen.

En hopen als zelfstandig het te maken in de Transport.


Hoop en hopen hopen das werkloos zijn !


30/06/2010 22:38


Geen verweer tegen artikel 52 bis van de RVA

Tejada José

Het volk heeft totaal geen besef hoe de realiteit in elkaar zit.


Ik als werkwillige werkzoekende werkloze (8mndn) ben geconfronteerd geweest met een ongelofelijk mensonwaardige behandeling.


Het verdict word binnen de 10 dagen besloten. Bevestigd dat de dienst Betwiste zaken RVA uitsluitend op A5 & A7 gericht zijn en niet verder. Ik was er als gevraagd om 09u15 bij de RVA, verhoor was achter de rug. Zag mijn raadsman en we hebben nog wat samen gepraat en hij probeerde mij op te monteren dat er nog niets is besloten..Ik heb veel gedaan om deze situatie aan te kaarten met communicatie & dialoog, en wat krijg ik een betonnen muur.


Voor de rest willen ze laten uitschijnen dat ik kon pleiten en mijn motivering bewijzen naar mijn zoektocht naar werk bij de RVA rekening gehouden zou worden: Woorden van de VDAB Directeur Vilvoorde , gisteren bij mijn persoonlijk onderhoud in zijn kantoor en dit in bijzijn van mijn echtgenote.


Bullshit


Aan Wie mijn verhaal horen wil, ik ben ter beschikking


08/06/2010 17:14


werkloos

Stefaan Opdebeeck

Hoi,


Als leerkracht was ik in het begin van mijn carrière een poos werkloos. Ik vond het verschrikkelijk en dit eindigde bij een psychotherapeut, jarenlang.

De onverdraagzaamheid van vele van jullie luisteraars is pijnlijk en kwetsend. Werklozen behoren blijkbaar tot "overlast", zoals een te luid blaffende hond of ezel.

Denk je dat ik één dag NIET heb willen werken?? Nu ben ik een beminnend leerkracht toerisme. Heerlijk, dagelijks. Alhoewel de job zeer zwaar is voor me.


18/01/2010 19:04


werklozen

niki

als je werkt, betaal je voor sociale zekerheid. Daarin vervat een soort "verzekering" tegen werkloosheid. Daar val je op terug als je werkloos wordt. Het is dan toch logisch dat je uitbetaald wordt in dat geval, niet? Het zou hetzelfde zijn dat je aanbetaalt voor een brandverzekering en dat je geen cent krijgt als het bij jou brand, met de nepreden "het had maar niet moeten branden", dat is net hetzelfde als" je had maar niet werkloos moeten worden".....


18/01/2010 14:07


willen werken

Ann

Sommige mensen vinden zich blijkbaar te goed om bepaalde jobs aan te nemen. Dan blijven ze nog liever stempelen. Geld ontvangen om niets te doen, daar vinden ze zich blijkbaar niet te goed voor.


Iemand moet dat werk toch doen. Wat zouden we beginnen zonder poetsvrouwen, vuilnismannen, ...? Het is niet omdat je een heel hoog diploma hebt of dat je stempelgeld bijna even hoog of hoger is als je loon dat je zou verdienen, dat je dat het recht geeft om de rest van je leven te gaan stempelen. Werkwillige mensen uit het buitenland vinden hier blijkbaar wel zonder problemen werk.


En wat bereikbaarheid betreft: zo groot is België nu ook weer niet. In de meeste landen is één provincie groter dan ons hele apenland. In Vlaanderen woont iedereen op een steenworp van een station en zo slecht zijn de trein- en busverbindingen hier nu toch ook niet. Of koop een goede fiets. Nog goed voor de lijn ook want tegenwoordig is overgewicht een niet te onderschatten ziekte bij de Belgische bevolking.


15/01/2010 12:48


@ goede Peter

anagels

Als iNBEV zijn productie kan verhuizen naar een lage loon land dan zal dat gebeuren. Staking of niet.

Winstmaximalisatie is het doel en eerlijk gezegd begrijp ik dat wel wetende wat voor soort mensen het zijn die dit soort beslissingen nemen. Bedrijven zijn trouwens geen liefdadigheidsdoelen.


15/01/2010 09:54


werkloos

dirk

werkloos ja idd ik ben een van die profiteurs! door gezondheidsredenen MOEST ik stoppen met werken. ik werdt op invaliditeit gezet, na eneige tijd eraf gesmeten. terecht, ik haal geen 66 percent. daar sta ik nu meer ziek dan gezond, een statuut tussen hemel en aarde... je moet 100% gezond zijn voor de arbeidsmarkt. ik ben te slecht om te werken en te gezond om thuis te zitten. licht Part-time werk zou ik nog aankunnen en zelf veel liever doen dan thuis te zitten. maar ik zou gewoon bijna geen inkomen meer hebben. ik zie even door het bos de bomen niet meer


14/01/2010 12:49


simplistische reacties

vdb

Ik was onthutst toen ik deze morgen hoorde hoe medemensen andere medemensen aanvielen.

je moet niet elke werkloze over dezelfde kam scheren. de profiteurs moeten eruit! maar werklozen afschieten die lui zouden zijn omdat ze geen job vinden, laat me niet lachen.

er is te weinig werk en begin nu weer niet over die openstaande jobs. een job moet een waardige job zijn en duurzaam. ik heb inderdaad een job aangenomen die ver onder mijn diploma liggen. daarom moet niet iedereen dat doen. ik doe deze job omdat ik erin geloof (PVpanelen).

verder kan niet iedereen om het even welke job; gezinssituatie, afstand, studies, ouderdom enz.

in feite is er in Vlaanderen veel te weinig werk als je rekening houdt met de ettelijke tienduizenden Vlamingen die in Brussel werken.

men moet mensen opleiden, begeleiden, stimuleren maar controleren. is enkel een administratieve winkel en dus nog meer ambtenaren. is het dan beter dat ze elke week enkele nep sollicitatiebrieven opsturen om in orde te zijn.


14/01/2010 02:21


teveel geld voor niks te doen

peter

tof als je als werkende mens ziet voor wie je allemaal werkt... immers een dopper meer is weer een meer die we moeten onderhouden, ... werk vind je altijd als je echt wil. Dat je iets minder verdient dan je zou willen, dat is wat anders, maar de persoonlijke eer moet er dan voor zorgen , liever dit dan te profiteren van de werkende collega's...


Trouwens de vakbonden moeten nog meer zotte toeren doen zoals bij inbev, Bij sabena was het ook nooit genoeg, we weten hoe dit geeindigd is... Inbev zou beter de produktie verleggen waar de loonkost niet zo hoog is, mede dankzij het grote aantal werklozen, ... visieuse cirkel... dank u ABVV !


13/01/2010 19:55


Help, nog minder controle!

Inge

Opstaan om 12 uur 's middags, de TV opzetten en ervoor liggen tot een kot in de nacht: dit is de manier waarop mijn buurman al jaren elke dag achter werk zoekt. Hiervoor ontvangt hij het "ermbarmelijke" bedrag van 1.000 euro. Om dit bedrag na aftrek van al mijn kosten maandelijks netto over te houden, moet ik als zelfstandige ettelijke overuren kloppen. En geen werk, ziek of vakantie = geen loon voor mij.


Een andere persoon die ik ken, dopt al meer dan 20 jaar en doet hiernaast full-time verschillende klussen in het zwart waaronder het ambacht dat ik als zelfstandige uitvoer. Dan nog denk ik er niet aan haar aan te geven, want zoiets gruwelijks doe je zelfs je ergste vijand niet aan. Wat me wel stoort is dat geen enkele controleorgaan haar gedurende die tijd betrapt heeft, terwijl het ganse dorp van haar diensten gebruik maakt en deze toestand dus een publiek geheim is.


Verder ken ik nog verschillende beroepsdoppers, want dit is volgens hun eigen zeggen financieël interessanter.


13/01/2010 19:48


werkloos

freddy

beste aan alle werkers die van mening zijn dat ik een luiaard ben wens ik van harte dat ze van vandaag op morgen op straat staan wat zijn die mensen voor hiemand? ik heb zelf 35 jaar in hetzefde bedrijf gewerkt tot we failliet gingen met gevolg op straat 55jaar te oud want men moet je te veel betalen dochter die nog thuis woont de rekening 200 euro minder stempelgeld dus nog 800 euro over 400 euro huishuur willen we wisselen met diegene die vinden dat ik lui ben de bende idioten laat ze die dat nog niet werkten een doen werken


13/01/2010 19:11


@ Tom

cindy

Waar ik het over had, is een situatie van 10 j geleden.

Ik weet niet waar jij woont. Ik woon op het platteland in een dorp van nog geen 1000 inw. Toendertijd moest je hier zeker en vast niet gaan zoeken naar een creche waar je 's morgens om half 6 al terecht kon.Familie in de directe omgeving om hem op te vangen heb ik ook niet. Probeer dat dan maar eens te regelen met een autistische kleuter...........

Als iemand zegt dat bepaalde dingen echt niet lukken, dan kan dat ook waar zijn. Mij maak je niet wijs dat ze bij dat interim bureau alleen maar jobs tussen 6 en 9 hadden. Vullen ze rekken in de supermarkt op dat uur ? Draaien fabrieken alleen maar op dat uur ? Er zijn genoeg jobs te vinden tussen half 8 en 5 u als er op school al opvang is !!!!!


13/01/2010 18:19


Werkloosheid

Van Hoof

Werkloos kan iedereen worden. Ook ik heb het meegemaakt. 1 week later was ik al ingeschreven voor meerdere examens. Ze brengen het echt niet thuis. Zoals in de uitzending aangehaald werd zijn er personen die niet graag werken, waarom moeten wij deze betalen? Personen die niet meer voldoen voor de arbeidsmarkt en zich in een arbeidssituatie niet meer kunnen handhaven, zijn in mijn ogen geen werkzoekenden. Zij hebben een heel ander statuut nodig. Dat er op een bepaalde leeftijd problemen zijn om aan werk te geraken, is correct. Deze personen dienen daar niet voor gestraft. Een schoolverlater kan zich probleemloos in de werkloosheid settelen. Onze buurvrouw, ongeveer 35 jaar, heeft nog nooit gewerkt. Leeft mooi van een uitkering. Moeten wij dit blijven betalen?


13/01/2010 17:03


Controle werklozen

Chômeur

In tijden van economische crisis zijn er idd veel mensen die hun baan verliezen en daardoor (tijdelijk) werkloos worden, hetgeen ook zeer te betreuren is. Dat zulke mensen steun krijgen is dan ook niet meer dan normaal.

Maar er zijn, en zullen, steeds mensen blijven die van het sociaal systeem (zullen) blijven profiteren. Aan die mensen om hun medeburger recht in de ogen te blijven kijken. Wat voor sommigen blijkbaar ook helemaal geen probleem is.

Nochtans wordt zodoende het hele sociaal systeem uitgehold en zullen mensen die daarop noodgedwongen van moeten leven, uit de boot dreigen te vallen.

Ik vind voor mezelf dat ik niet moet opdraaien voor onterrechte uitkeringen en heb er dan ook geen enkel probleem mee om die mensen zonodig drie maal daags te laten stempelen. Ze hebben toch niet anders te doen. Alhoewel sommigen te druk bezig zijn met zwartwerk. Maar ja, ook deze mensen moeten leven. En aan allen die zich geroepn voelen om deze mensen te blijven steunen... Ga je gang!


13/01/2010 16:56


Tips voor Peeters & Pichal?

Peeters & Pichal in beeld

Interessant, Intrigerend

Voorbije uitzendingen herbeluisteren?


Hoogtepunten uit seizoen 3


Hoogtepunten uit seizoen 1

 





Uit in Vlaanderen