Op de Antwerpse ring geven voortaan dynamische verkeersborden informatie over de reistijd langs verschillende routes. Het gaat om een proefproject van het Vlaams Verkeerscentrum (VVC).
07/04/09
Het proefproject bestaat uit twee fasen. In een eerste fase wil het Verkeerscentrum weggebruikers laten kennismaken met reistijdinformatie als nieuwe vorm van verkeersinformatie. Tijdens de tweede fase zal het Verkeerscentrum de regelstrategie verder ontwikkelen. In bepaalde omstandigheden zal routevergelijking op basis van reistijden dan mogelijk zijn.
Bij verkeersproblemen kunnen automobilisten aan de hand van de informatie op de verkeersborden beslissen welke route ze nemen.
"Als je de ring nadert, zal op het bord voor de ring de reistijd in minuten na de twee volgende knooppunten staan", legt Hajo Beeckman van het VVC uit.
"Stel dat er in Berchem een ongeval is gebeurd, dan zal de reistijd daar natuurlijk oplopen. Als we dit tonen aan de weggebruikers, zullen ze sneller geneigd zijn om een alternatieve route te nemen om zo de problemen te vermijden, bijvoorbeeld via de Liefkenshoektunnel."
Het reistijdenconcept zal in eerste instantie worden uitgetest in de regio Antwerpen. Vanwege de beschikbare meet- en signalisatie-infrastructuur is dat de meest geschikte locatie voor een dergelijk proefproject. Afhankelijk van de projectresultaten en het investeringstempo kan het concept later uitgebreid worden naar andere Vlaamse regio's.
Meer achtergrondinformatie: www.verkeerscentrum.be/

Geef je mening
Reacties