0,2 promille, hoeveel pintjes is dat?

BOB.jpg

Etienne Schouppe wil dus de alcoholgrens voor chauffeurs die hun rijbewijs nog geen 2 jaar hebben, verlagen tot 0,2 promille.

Dat is niet zomaar een wild idee van de staatssecretaris voor mobiliteit, hij volgt daarmee de aanbevelingen van de European Transport Safety Council.

Wij - die ons rijbewijs al langer dan 2 jaar hebben en dus met 0,5 promille in ons bloed mogen rijden - huldigen wel eens de eenvoudige, niet  wetenschappelijke methode van de twee pintjes. Vraag maar eens in uw omgeving hoeveel 0,5 promille precies is.  Wedden voor twee pintjes dat ze "twee pintjes" antwoorden?

Bon, rekent u even mee: als 0,5 promille = 2 pintjes => 0,2 promille = 0,8 pintjes.

En aangezien wij niet in Nederland wonen, lijkt 0,8 pintjes ons als maatstaf niet zo praktisch. Waarom niet gewoon 0,0 promille nemen, voor de duidelijkheid? (En de veiligheid.)

Your device does not support this media type

luister naar professor Willy Lambert

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties