Europese besluitvorming voor dummies

europesevlag.jpg

Het Europees Parlement heeft met 488 stemmen voor, 137 tegen en 72 onthoudingen de nieuwe Europese Commissie goedgekeurd. Karel De Gucht en de 26 andere commissieleden van Barroso II beginnen er woensdag aan.

Het Europees parlement houdt zich onder "president" Jerzy Buzek dezer dagen bijvoorbeeld ook met facebook bezig, en met het het Swift-dossier. De bevoegdheden van het parlement zijn sinds de ratificatie van het Verdrag van Lissabon gevoelig uitgebreid, dat vertelden we gisteren al.

En donderdag leidt "president" Herman Van Rompuy zijn eerste Top als voorzitter van de Europese Raad. Niet te verwarren met de Raad van Europa.

Laten we er gemakshalve van uitgaan dat de bevoegdheden van de Europese instellingen en hun respectievelijke voorzitter duidelijk zijn voor beroepseuropeeƫrs. Maar voor ons - en misschien ook voor u - is een beetje duiding en bijkomende informatie welgekomen.

Your device does not support this media type

Raketschild 090210

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties