Heeft God concurrentie gekregen?

bacterie.jpg

U moet van slechte wil zijn om uit de titel hierboven af te leiden dat wij het creationisme zouden aanhangen. Maar de gedachten zijn vrij.

Het gaat natuurlijk over de waan-van-de-dag: de mens die kunstmatig leven geschapen heeft.

De mens in kwestie heet Craig Venter. Als u Time Magazine leest zou u 'm moeten kennen, in 2007 en 2008 stond hij in de Time 100 van de meest invloedrijke personen ter wereld.

En het kunstmatige leven betreft het genoom van de bacterie Mycoplasma mycoides (zie fotootje)

Of dit nu een belangrijke stap is, wilde Science Magazine weten."This is an important step, we think, both scientifically and philosophically", verklaarde Venter in alle bescheidenheid.  "It's certainly changed my views of the definitions of life and how life works."

Voor we besluiten of God er een concurrent dan wel een handige marketeer bij gekregen heeft, willen we toch een second opinion. Bij ons wordt er namelijk ook aan het leven gesleuteld. In het labo voor Synthetische Biologie bijvoorbeeld.

Lees en beluister ook Werkt God in het labo voor synthetische biologie van de KU Leuven?


Your device does not support this media type

Luister naar Jos Vanderleyden

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties