Indianen verdeeld over Winterspelen in Vancouver

vancouver.jpg

Ja, wij wéten dat het niet de Indianen zijn, en zelfs niet de Native Canadians, maar 'Aboriginal peoples in Canada' of 'First nations'. Maar Indianen spreken iets meer tot de verbeelding, vandaar.

Enfin, u weet dat op 16 februari in Vancouver de Olympische  Winterspelen beginnen. En u herinnert zich ook de protestacties, de censuur en het opruimen van achterbuurten naar aanleiding van de zomerspelen in Beijing. Welnu, het rommelt ook in Canada.

In Vancouver bestaan de urban poor verhoudingsgewijs uit veel First nations. In Downtown Eastside vormen ze 40 % van de bevolking, terwijl zij slechts 2 % van de Canadese bevolking vormen. In heel Canada is hun situatie beroerd: een kwart van Canada's daklozen en een vijfde van de gevangenen is aboriginal. Toch hebben de Spelen de steun van de Four Host Nations, de vier stammen op wiens land de Spelen plaatsvinden. Die steun was trouwens cruciaal om de Spelen überhaupt toegewezen te krijgen. Daarom heeft het Vancouver Organizing Committee (VANOC) hen allerlei investeringen beloofd in ruil voor hun steun.

Maar de meningen binnen de gemeenschap van de First nations over de Spelen zijn sterk verdeeld. Kijkt u hier of hier maar eens.

De stenen man op de foto is in gestileerde en meerkleurige vorm het logo van de Spelen. Hij heet Ilanaaq the Inunnguaq.
Ilanaaq is
Inuktitut voor 'vriend'.

Your device does not support this media type

luister naar Ernie Vonck

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties