De EU en het IMF hebben een reddingsplan om Griekenland uit de nood te helpen, en een om zo nodig de Euro te redden. Maar geeft de EU daarmee blijk van een echte financiële herstructurering?
We vroegen ons enkele maanden geleden nog af wat de overlevingskans is van een muntunie zonder verregaande politieke integratie.
Intussen is duidelijk geworden wat er kan gebeuren met een muntzone waarbinnen de soevereine staten hun budget zelf binnen te perken houden.
Enfin, we hebben de indruk dat het besef dat het in Euroland nooit meer hetzelfde wordt toch groeit. Er wordt zelfs gedacht en gesproken over een Europese economische polittiek. Onder meer door EU-voorzitter Barroso en door Europees president Van Rompuy. Die zei in De Ochtend nog dat hij "een mandaat" had "om meer Europese politiek binnen de Europese Unie tot stand te brengen".

Geef je mening
Reacties