Red de laatste congoboot

congoboot.jpg

Als u geen respectabele leeftijd hebt of niet van Antwerpen bent, is de kans klein dat u 'de weg naar de congoboot kent'. Die loopt - liep, moeten we eigenlijk zeggen - van het Centraal Station via De Keyserlei, de Teniersplaats, de Leysstraat en de Meir, en zo via de Groenplaats en de Suikerrui naar de aanlegsteigers, waar tot in de helft van de 20e eeuw de zeeschepen aanmeerden die naar Matati in Belgisch Congo voeren.

Uit heel het land kwamen ze in 'de statie' aan om dan via deze weg - te voet, per tram of per taxi -  op de congoboot van de Compagnie Maritime Belge in te schepen, of om familieleden uit te wuiven.

De weg naar de congoboot bestaat dus niet meer, en voor de congoboot zelf is het naar het schijnt 5 voor 12. Er is er nog één over: de 'Charlesville', gebouwd in Hoboken in 1951.  Die ligt in de haven van Rostock te verkommeren, als jeugdherberg nota bene, en heet tegenwoordig 'George Buchner'. Naar verluidt is de schroef al verkocht.

Daniel Rom, zoon van de vorig jaar overleden journalist Jacques Rom ( een maritiem journalist) wil dat stuk maritiem erfgoed redden, en terug naar Antwerpen halen.  Eric Van Hooydonck - de voorzitter van Watererfgoed Vlaanderen - is het daar volmondig mee eens.

Your device does not support this media type

Luister naar Eric Van Hooydonck

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties