Paul Goossens haalt herinneringen op aan de gebeurtenissen in eigen land. Jan Hautekiet heeft hem moeten beloven dat de VRT hem voor 2068 nooit meer zou laten opdraven om te spreken over zijn aandeel in ?Leuven Vlaams?.
De straatprotesten van de studenten leiden tot de val van de regering Vanden Boeynants en de splitsing van de universiteit in een Nederlandstalige en Franstalige afdeling. Maar ook de PSC splitst zich af van de CVP. Werden in ?68 de kiemen gelegd van het federale België?
Samen met Maya Detiège probeert Goossens er een antwoord op te geven. Ze hebben het ook over de encycliek ?Humanae Vitae? die voor heel wat controverse zorgt.
De Belgische muziek komt o.a. van The Pebbles, New Inspiration, Jimmy Frey, Will Tura en Jess & James.

