Mezzo de LUX bouwt 13 nieuwe musea!

thumbnail

De culturele wereld krijgt de komende weken weer af te rekenen met LUX xl. En net als vorig jaar laat ook Radio1 dat niet ongemerkt voorbij gaan. Mezzo stelde aan elke LUX-gast één vraag: 'Stel dat wij een museum aan u wijden, welke voorwerpen moeten daar dan zeker in?'   Het resultaat zijn dertien unieke musea, die telkens uit vier even unieke voorwerpen bestaan.
 

Wat zou een Freddy Thielemansmuseum zijn zonder zijn onafscheidelijk Moleskinnotaboekje?  Wellicht even erg als een Jef Nevemuseum zonder de piano waarop hij leerde spelen. En minstens even onvolledig als een Marcel Van Thiltmuseum zonder een Marcel Van Thilt Bokspop.

 

Een week lang komt elk dierbaar museumstuk uitgebreid aan bod in Mezzo bij Ruth Joos. Hieronder vind je een lijstje met de gasten in de komende uitzendingen:

1. Freddy Thielemans (10/1)
2. Marcel Vanthilt (17/1)
3. Tom Lanoye (24/1)
4. Caroline Gennez (31/1)
5. Jef Neve (7/2)
6. Arne Quinze (14/2)
7. Noel Slangen (21/2)
8. Gabriel Rios (28/2)
9. Viviane De Muynck (6/3)
10. Veronique Branquinho (13/3)
11. Wim Opbrouck (20/3)
12. Anton Corbijn (27/3 of 3/4)
13. Annelies Beck  (3/4 of 27/3)

LUX (xl) op Canvas en canvas.be
 
Van zondag tot woensdag neemt de LUX-gast je mee in de korte LUX-reportages op Canvas. Op donderdag deelt hij zijn culturele passies met Luc Janssen en de kijkers van Canvas in LUX xl. De hele week lang wordt hij samen met zijn cultuurkeuzes in de schijnwerpers gezet canvas.be/lux.
 
Op canvas.be/lux vind je naast de uitzenduren van LUX en LUX xl ook extra info over de gast en de uitzendingen. En je kunt er alle LUX-filmpjes herbekijken!

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties