De Egyptische Minister van Antiquiteiten Zahi Hawass laat op zijn blog (die merkwaardig genoeg nog online is) weten dat het wel mee valt.
"The commanders of the army are now protecting the Egyptian Museum, Cairo, and all of the major sites of Egypt (Luxor, Aswan, Saqqara, and the pyramids of Giza) are safe. The twenty-four museums in Egypt, including the Coptic and Islamic museums in Cairo, are all safe, as well."
Maar de Unesco is bezorgd, en terecht. Zondag is er ingebroken in het Egyptisch Museum (momenteel offline) aan het fameuse Tahrirplein in Caïro. Daarbij zijn onder meer voorwerpen uit de grafschat van Toetanchamon en twee eeuwenoude mummies beschadigd.
Nederlandse opgravingsprojecten van het Leidse Rijksmuseum voor Oudheden bij Sakkara zijn vernield en geplunderd. Op de site liggen onder meer de beroemde trappyramide van Djoser en monumenten voor begraven koningen uit de dertiende en veertiende eeuw voor Christus, de tijd van Toetanchamon en Ramses de Tweede.
Dr Maarten Raven (foto) doet al sinds 1975 veldwerk in Sakkara en is er het hart van in.


Geef je mening
Reacties