Dachten wij ooit dat de Tea Party Patriots de nagel aan Obama's doodskist zouden worden, we zouden thans die mening willen herzien.
Gisteren hebben Tea Party-kandidaten opnieuw een belangrijke zege geboekt in de Republikeinse voorverkiezingen voor de tussentijdse verkiezingen van 2 november. In de oostelijke staat Delaware versloeg ene Christine O'Donnell de gematigde Mike Castle, die al zeventien jaar in het Huis van Afgevaardigden zit en op 2 november een zetel in de senaat beoogde. De uiterst conservatieve Carl Paladino verraste vriend en vijand door de kandidaat van het bestuur van de Republikeinse partij, Rick Lazio, te verslaan.
En vorige maand klopte Tea Party-kandidaat Joe Miller na een vuile campagne tot ieders verrassing Lisa Murkowski bij voorverkiezingen in Alaska.
Nu keken de democraten de verkiezingen van november weinig hoopvol tegemoet. Er werd gespeculeerd over een serieuze nederlaag voor Obama, maar het ziet er hoe langer hoe meer naar uit dat die Tea Party-kandidaten eerder een bedreiging vormen voor de gematigde republikeinse kandidaten. De democraten vierden O'Donnells overwinning gisteravond haast als een overwinning voor henzelf, in weerwil van de indrukwekkende anti-Obama ijver die de Patriots het afgelopen jaar aan de dag hebben gelegd.
Want de afgelopen weken is nogal wat naar boven gekomen over Christine O'Donnell. Curieuze uitspraken en ideeën, fraude met campagnegeld, een vervalst CV, schulden ... en dan was er uiteraard nog die opmerkelijke anti-masturbatiecampagne uit vorige eeuw.
Lees en beluister ook:
Ronald Reagan eerste na-oorlogse president op een dollarbiljet?


Geef je mening
Reacties