Vangheluwe geeft interview aan VT4

roger V.jpg

Het VT4-programma 'Vlaanderen Vandaag' kon Roger Vangheluwe (foto) strikken voor een live interview.  De voormalige Brugse bisschop zei onder meer dat hij de neef die hij misbruikte verschillende keren een miljoen frank heeft toegestopt. Het betrof geen zwijggeld, maar "iets om goed te kunnen leven".

Het misbruik vond enkele keren per jaar plaats, telkens als hij bij de familie op bezoek was. "Het was een soort gewoonte geworden. Van mij uit naar hem toe een stukje intimiteit, telkens we mekaar zagen". Zeker geen "brute seks".

Vangheluwe bekende ook dat hij nog een tweede neefje heeft misbruikt.

Of hij dat misbruik kon rijmen met de voorbeeldfunctie die hij bekleedde? "Geen enkele mens is zonder zonde. Op het moment van de feiten was ik me er niet van bewust hoe erg dat was. Of welke heisa het zou veroorzaken."

Your device does not support this media type

Luister naar de reactie van Walter Van Steenbrugge

Your device does not support this media type

Luister naar de reactie van Rik Torfs

Your device does not support this media type

Luister naar de reactie van forensisch psychiater Rudy Verhelst

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties