Waarom steunt China de Euro?

Wang Qishan.jpg

Gisteren zei de Chinese vicepremier Wang Qishan (foto) tijdens de 3rd High-Level Economic & Trade Dialogue in Beijing dat China een aantal landen in de eurozone zal bijstaan om de schuldenproblemen op te lossen. Een belofte die de koers van de euro meteen deed stijgen .

Begin oktober liet Premier Wen Jiabao ook al weten dat China Griekse staatsleningen zou kopen en vorige maand beloofde president Hu Jintao Portugal hetzelfde. Die belofte werd vorige week geconcretiseerd tijdens het bezoek van de Portugese minister van financiën aan Beijing. De Chinese centrale bank was ook een van de eerste die reserves in euro's begon aan te leggen.

Waarom investeert China zo gedreven in de Euro? Is dat goed nieuws voor de euro, of houden de Chinezen er een agenda op na die ons op termijn parten zal spelen?

Your device does not support this media type

Luister naar Jonathan Holslag van de VUB

Geef je mening

Enkel je naam en reactie verschijnen op de site.
* verplicht veld

Reacties