Een luisteraar die liever anoniem blijft - om geen problemen te krijgen met zijn baas - heeft stilaan genoeg van het overaanbod aan netwerkactiviteiten: businesslunches, lezingen, recepties, golfinitiaties, activiteiten van Voka, teambuilding, enz. De druk van zijn werkgever om hier aan mee te doen is enorm. Bij de jaarlijkse evaluatie haalt men zelfs een lijst van aanwezigheden boven. Het speelt een rol in promotiemogelijkheden.
Bij zijn vrouw is de situatie net hetzelfde: afgelopen weekend werd ze verplicht om aan een fietstocht deel te nemen. Als je ambities hebt, kan je bijna niet anders.
Onze anonieme luisteraar besteedt op dit moment bijna een volledige werkdag per week aan networking, naast zijn gewone werkuren. Niet overdreven. Puur tijdverlies in veel gevallen, want op veel feestjes draait het enkel om drankverbruik en machogedrag, en helemaal niet om zakelijke relaties.
Loont netwerken echt wel? En is de heisa errond niet een beetje overdreven?
Hoe zit dat bij jou? Verplicht jouw werkgever je ook om op allerlei aangelegenheden op te draven? Hoe vaak? Vind je dat erg? Of vind je het nuttig om te doen? Laat het ons weten!
Image Consultant Stef Verbeeck, auteur van het boek 'Mensen als Merken', bevestigt alvast de trend...


Geef je mening
Reacties