Sla navigatie over
Directe navigatie naar
Navigatie op deze pagina
Links onderaan deze pagina
De sitemap



 
KWISVoxx StemmenTwitterfacebookDiscussieer meeDe ochtendVandaagNieuwsbriefmeteen mee-cd
 

Het digitale televisie-panel van Peeters en Pichal

Met de dag wordt 'digitale televisie' populairder. Nog nooit hebben de Belgen zoveel films en programma's via digitale tv opgevraagd.

 

Maar niet iedereen is al helemaal mee. Er blijven vragen, bij de gebruikers en de (nog)-niet-gebruikers van digitale televisie: Moet je een nieuw televisietoestel kopen wanneer je voor digitale televisie kiest? Waarom is een decoder zo duur? Wat zijn de voordelen van sateliettelevisie? Welke programma's kan je via satelliet ontvangen? Enzovoort enzoverder.

 

Daarom organiseren Peeters en Pichal een groot digitale televisie-debat in de uitzending van dinsdag 27 januari.  Een panel van experts staat ter beschikking om al jullie vragen over digitale televisie te behandelen. 

 

Die deskundigen zijn mensen van Belgacom, Telenet, TV Vlaanderen, de VRT, Minister van Media Kris Peeters, maar ook technische deskundigen over beeldschermen en decoders die kunnen antwoorden op al jouw vragen en opmerkingen.

 

Dus heb je vragen over digitale televisie, hoe eenvoudig of hoe technisch ook, over decoders of antennes, of over abonnementen en ?Net gemist?, over satellieten of High definition, dan mag je mailen naar peetersenpichal@radio1.be. Je vragen kan je ook kwijt op dit forum. 

 

! Vermeld ook je telefoonnummer, dat kan het panel jou makkelijk en snel bereiken ! 

 

Je kan de volledige uitzending opnieuw beluisteren onder 'AUDIO'.

27/01/2009 11:00

audio>

foto>



foto>

Jouw reactie:

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

vaders

luc

Ik ben ing.

Wij hebben vier zonen.

Ik heb volledig mijn carrière heel bewust afgestemd op de kinderen. Ik was steeds thuis wanneer zij thuis waren.

Toch zullen zij alles vragen, afspreken, zeggen aan moeder.

Zelfs wanneer zij van mij iets nodig hebben durven ze het aan moeder vragen, die het dan wel zal doorgeven.

Ik ben als vader strenger, veeleisender maar ook minder controlerend dan hun moeder. Ik wil dat ze zelfstandiger zouden worden en zal hun enkel helpen wanneer ze eerst probeerden en het hen niet lukt.

Hun moeder staat bij de eerste zucht klaar om te helpen en neemt volgens mij teveel van hun zaken zoals adm verplichtingen over, waardoor ze bij hen zeer geliefd is, maar ze leren er zelf niets mee bij.

Kortom; ik geloof dat het goed is dat de aanpak van vaders en moeders anders is. Ik ben ervan overtuigd dat vaders evenveel van hun kinderen houden als de moeders.

Omdat ze strenger zijn komt dat niet zo over.

Luc


21/04/2010 09:43


wapenwet

Van Dosselaer Christel

Mijn zoon van 27 met autisme en drie jaar in een zware depressie, heeft op 2 februari 2010 zelfmoord gepleegd met een wapen dat geleverd werd door een nederlander.

Het wapen op internet besteld. Wij konden dit niet verhinderen

maar is men zoon wel nog steeds in de kliniek voor maanden met een dwarslasie en dit is levenslang.

Dit is niet alleen voor hem levenslang maar ook voor ons zijn ouders en zijn broers.

Zelf heb ik nooit geen wapens in huis gehad of gewild.

Verstreng aub die wapenwet !!!!!!!!!!


16/03/2010 10:06


Digitale TV

Didier

Voor TV-junkies is er maar 1 optie: Telenet. Ik kan met 1 digicorder 4 programma's opnemen, (2 digitaal op digicorder, 1 op HDD recorder, 1 op video) en dan nog op 2 TV's analoog of op 1TV digitaal kijken. Mijn moeder heeft Belgacom en zelfs met 2 decoders kan je maar 2 signalen hebben. Het is bijvoorbeeld onmogelijk op elke decoder iets op te nemen en dan nog naar iets anders te kijken.

Ook het gebruiksgemak van digitale TV is beter bij Telenet.


25/11/2009 09:26


spelling d of t

anthonis

Er wordt iets belangrijks over het hoofd gezien, namelijk

LEZEN !

Een kind dat veel boeken heeft gelezen heeft weinig

moeilijkheden met spraakkunst en spelling. Wanneer

iemand een vreemde taal wil leren bv. Frans en die begint

zo maar op eigen houtje franse boeken te lezen die zal

na verloop van tijd automatisch reeds veel spraakkundige

regels begrijpen en heeft niet veel "uitleg" daarover meer

nodig. Maar ja, de huidige jeugd moet voor het flikkerende

kastje naar beeldjes kijken ....


20/10/2009 09:49


Belgacom ten dode opgeschreven

Ewald Apiecionek

De problemen van belgacom is duidelijk

Ze kunnen max 4 koperen kabeltjes gebruiken, wat in optimale omstandigheden een max van 100Mb/s opleverd.

Door SOFTWARE compressie kunnen ze hogere snelheden halen!!!!


Uw computer (software) draait ook niet altijd zoals verwacht.

In plaats van te investeren in fibre to the home, investeert Belgacom liever in een voetbal licentie van enkele miljoenen EURO's. Is Belgacom een tv-zender???? SCHOENMAKER blijf bij je leest.


Ik denk dat het hoog tijd is dat in de regering mensen met de juiste kennis worden geraardpleegt!!!!

Met kennis van zaken. Ik ben deze zeker niet, ik ken maar een stukje.


02/10/2009 11:07


Telenet monopolie / Digitale televisie

Ewald Apiecionek

Een klein voorwoord, Begin 2000 mocht telenet het tv abonement van minis van Economie verhogen. Reden verbetering van netwerk. Resultaat de gewone kijker verliest een reeks kanalen. Tenzij mits betalen van 50 €. of digitale kijker worden voor de prijs van minstens 50€.

Waar is de verbetering???? Ik met er opnieuw voor betalen!!!


Digitaal is larie en apekool. Het is analoog met een digitale interface erover. Spreek dit maar eens tegen !!!!


De digitale interface is zelfs zo slim dat als je een bepaald progamma wil opnemen, de digicorder enkel rekening houdt met de tijd en niet of het programma al dan niet verplaatst is.


02/10/2009 11:02


digicordernaar laptop

kenny

Hallo..

Ik wil mijn digicorder aansluiten op mijn laptop.Ik heb een laptop met alles erop en eraan ...bv.met s-video en audio of zoiets


KAN DAT???????


11/04/2009 11:37


leveranciers van digitaal Tv

johnieke

Het is qua klantenverzorging slecht gesteld bij onze 2 leveranciers van digitale TV.

Zowel telenet en belgacom sukkelen met die nieuwe technologieen. Digitaal signalen die wegvallen bij belgacom is schering en inslag. "het is je TV mijnheer", maar dat is een nieuwe flatschreen"! Men Pc die willens nillens ook via het digitaal-modem gedoe moest is 10 x trager dan daarvoor via gewone telefoondraad. Beter en sneller, vergeet het maar ! Ik heb het vermoeden dat de digitale snelweg op bepaalde momenten een file is geworden, zoals op onze autowegen.

"Klant is koning", dat staat nog alleen in de boekjes.


21/02/2009 10:41


Telenet : alles kwijt!

Bart

Ik heb een HD-digicorder van Telenet met daarom vele films en series ('Vlees en Bloed'!!!) maar ook unieke documenten van onze kinderen die in Fata Morgana kwamen en onze zoon die zijn zelfgemaakte filmpje mocht voorstellen in 'Man bijt hond'. Wat blijkt vorige week : Telenet is alles wat op de harde schijf stond kwijt... Een telefoontje leert me dat er een software fout gebeurd is maar dat we als compensatie 5 films gratis mogen huren... Maar daarmee hebben we onze unieke beelden uiteraard niet terug! Brief gestuurd naar Telenet met onze onvrede, benieuwd hoe ze reageren.


17/02/2009 09:55


Vincent

annemie

Hier of op andere fora er over "zagen en klagen" heeft weinig zin... maar we kunnen wel met z'n allen den Vincent "Quicky" Van Quickenborne een mailtje sturen zodat hij eindelijk zijn belofte om de transfervolumes ook in België af te schaffen, op politieke weg kan afdwingen: info@quickonomie.be

Als hij massaal overstelpt wordt met mails zal hij wellicht zich zijn eerdere beloftes herinneren :)


"Minister voor Ondernemen Vincent Van Quickenborne zegt dat de conclusies van Test-Aankoop zijn uitgangspunten bevestigen. Van Quickenborne pleit voor sneller internet, verkorte aansluitingstermijnen en afschaffing van beperkte downloadvolumes.


Van Quickenborne wil de breedbandpenetratie in België verhogen en de prijzen voor aansluitingen verlagen. Hiervoor wil hij meer concurrentie op de breedbandmarkt. Daarnaast vraagt de minister meer transparantie op de groothandelsprijzen tussen verschillende operatoren en internetproviders en meer investeringen in nieuwe technologieën.


Bovendien is het hoog tijd dat de beperkingen op downloadvolumes in ons land volledig verdwijnen, vindt Van Quickenborne. België en Portugal zijn de enige Europese landen waar zo een beperking bestaat."


Ter vergelijking prijzen in Nederland voor totaalpakketten (digitale tv, telefonie en internet... behalve de prijs is er dan bovendien nog een gigantisch kwaliteitsverschil)

http://www.upc.nl/


15/02/2009 03:40


KLACHT TELENET

Van Heule Patrick

Beste, mijn vraag


IS er een telefoon die klachten behandelt bij telenet

via de klantendienst spelen ze toch met de voeten van de brave man

dank u bij voorbaat


11/02/2009 21:26


Digitale TV

Roger Kumps

Reactie op Marc Swinnen(reactie op Roger Kumps)

RTBF-Sat is niet hetzelfde als La une,of La Deux,maar eerder een samenraapsel van hun programma's.

Ik heb een collega,die zijn schotel onder een dakvenster heeft geplaatst met perfecte ontvangst.Maar ik ben ook geen voorstander.Toen het enkele maanden geleden op den zondagavond hard aan het sneeuwen was,had ik plotseling geen ontvangst meer(TV-Vlaanderen).Ik heb met een ladder en een borstel de sneeuw v/d "kop" weggenomen,en plots had ik weer beeld.


10/02/2009 17:54


Is "transfervolume beperking" bescherming tegen internettv?

nero

Dat belgacom en telenet nog steeds mogen doorgaan met hun koppelverkoop, prijsafspraken met ongeveer hetzelfde aanbod is een echte schande.

Beide belgische schandvlekken houden ook vast aan een beperkt transfervolume waardoor internettv, zoals JoostTV niet te bekijken is zonder extra transfervolumepakketten aan te kopen, is dit om hun digitale tv-aanbod te beschermen van een potentiële concurrent?).

Vooral het transfervolume en in het geval van belgacom de beperking op de snelheid voor sommige klanten is een schande.

De rest van de wereld beschouwd België als achterlijk en in nood aan internet-ontwikkelingshulp... zelf video-streamen of internet-radio is in de rest van de wereld mogelijk... alleen in België zou dat onbetaalbaar zijn vanwege de transfervolumes.


Zelf ben ik aan het twijfelen tussen Dommel en tele2 voor internet en TV-Vlaanderen voor digitale tv... ik hoop dat velen mij zullen volgen waardoor belgacom en telenet snel tot het verleden zullen behoren.


Ook de bedenkingen van "Axel Funke" en "kc" vind ik behoorlijk interessant en zouden best samen met het transfervolume probleem, eens apart worden behandeld.

De technische vragen en bijhorende reclame voor telenet en belgacom zijn nu aan de beurt geweest, nu is het tijd om de echte vragen te stellen :)


31/01/2009 00:56


EPG

Steven

1. Waar blijft de EPG (=programmagids) op DVB-T?


2 Pas de reklame aan over de rode knop

Noch op Sat, noch op DVB-T zit deze knop. Men zapt daar gewoon naar het kanaal in kwestie (wat het ook eigenlijk is)


3. Oja, al vermeld: www.uitzendinggemist.nl

waarom moet dit weer alleen via Belgacom en Telenet??


4. Koppelverkoop:

Bij TN moet ik een analoog kabelabo nemen voor digitaal

Bij Belgacom moet ik een telefoonlijn nemen die ik niet wil, of een internetlijn die ik niet wil.... 9euro per maand, jaja MAAR zie boven.


5. Schande! = men moet bijbetalen om te kunnen opnemen op zijn/ haar decoder, terwijl de harde schijf er nota bene in zit.

(Flexview/....)


6. Eigen box, proprietair model (om eigen on demand te slijten, om u extra te laten betalen om op te nemen ......)

Als men zich nu zou houden aan hetvolgende


DVB-C voor Cable (kabel)

DVB-T voor terrestrieel (Antenne)

DVB-S voor satteliet


Eigenlijk zijn TV Vlaanderen & de DVB-T uitzendingen de enigen die zich aan de standaard houden. (vroeger ook InDi)

Shame voor Telenet om DVB-C propietair te coderen zodat alleen hun box werkt!

(idem voor Belgacom)


7. Met een gerichte Yagi antenne zijn de Nederlandse DVB-T tot op +- 60-70km te ontvangen van de zendmaste(n)


8. Stop met neerbuigend te doen over antenneontvangst

(zoals ik laast weer mocht horen op radio 1)

Zoals: Al wie "nog" kijkt met een antenne.


9. Waar blijft één+ op DVB-T


Groetjes.


30/01/2009 20:00


Auteursrechten

Filiep Geeraert

In dit forum had ik een vraag gesteld over auteursrechten, meer bepaald hoe het in hemelsnaam mogelijk is dat een zuiver analoge kabelklant even veel auteursrechten betaalt als een digitale klant, terwijl die over een pak zenders minder beschikt.


Vandaag belde iemand van Telenet mij op met wat naar eigen zeggen een 'uitvoerig' antwoord ging zijn.

Ze begon direct over het verschil in BTW, wat dus duidelijk NIET een antwoord op mijn vraag was, het gaat immers over het bedrag exclusief BTW !

Op die werkelijke vraag zei ze vlakaf dat ze daarop "geen antwoord had".

Nadien wou ze wel weten of ik tevreden was met het antwoord !?!?


In elk geval, ik heb de vraag nog eens op een paar Telenet fora gesteld.

Misschien dat er daar iemand wel wakker is...


http://www.digitalcafe.be/showthread.php?p=48911#post48911


en


http://www.tik.be/forum/viewtopic.php?f=25&t=11001


28/01/2009 19:59


Tips voor Peeters & Pichal?

Peeters & Pichal in beeld

Interessant, Intrigerend

Voorbije uitzendingen herbeluisteren?


Hoogtepunten uit seizoen 3


Hoogtepunten uit seizoen 1

 





Uit in Vlaanderen