Er zijn mensen actief die ondernemers en particulieren brieven sturen om opgenomen te worden in hun 'Bedrijvengids'. Dat is zogenaamd gratis. En welke handelaar wil nu geen gratis reclame krijgen voor zijn zaak?
Maar er zit een serieuze adder onder het gras: De firma in kwestie vraagt je namelijk om je gegevens na te kijken en te verbeteren, indien nodig. Alleen steekt men er bewust een grote fout in. Zodat je zeker geneigd bent om dat even aan te passen.
Het gevolg: wie die fout verbetert, moet bedragen van zo'n 1000 euro betalen per jaar. Dus de dienst is helemaal niet gratis. En de louche firma heeft zich goed ingedekt: dat het aanpassen van de fout geld kost, staat wel degelijk vermeld op de correspondentie; weliswaar in piepkleine - bijna onleesbare - lettertjes. En zo heb je voor je het weet, een duur contract van 3 jaar aan je been.

Geef je mening
Reacties