Aan de werkzaamheden van de E17 in Waasmunster, die begin juni beginnen, komt er een proefproject met elektronische verkeersborden. Die zullen aangeven hoelang de automobilisten moeten wachten in de file.
20/05/08
Het plan komt van minister van Openbare Werken Hilde Crevits (CD&V). Ze gaat ervoor in zee met de firma Be-Mobile.
Dat bedrijf maakt gebruik van de gps en gsm-signalen vanuit de voertuigen die in de file staan. Die gegevens worden doorgestuurd en omgezet in het aantal minuten filerijden.
"Kiezen voor alternatieve route"
"Wegenwerken leiden vaak tot ergernis bij bestuurders", zegt Crevits. "Tijdens het proefproject wordt de automobilist bij het naderen van de wegenwerken voortdurend geïnformeerd over de mogelijke verliestijd. De bestuurder kan op dat moment nog beslissen om te kiezen voor een alternatieve route, zoals de N49."
De werkzaamheden op de E17 in Waasmunster starten op 1 juni en zouden tot september duren. Het systeem zal ingevoerd worden in de 2 rijrichtingen.
"Als de evaluatie van het proefproject positief is, dan zullen we zeker overwegen om het project uit te breiden naar alle werven van die omvang", aldus minister Crevits.


Geef je mening
Reacties